Indie wyprzedzają Chiny pod względem wolumenu handlu bitcoinami peer-to-peer


Chiny zawsze wyprzedzały resztę, jeśli chodzi o przyjęcie technologii blockchain i kryptowalut. Jednak jeśli chodzi o wolumeny Bitcoin Profit w sieciach peer-to-peer, sąsiadujące z Indiami Indie nabierają rozpędu.

Indyjski bank centralny, Reserve Bank of India (RBI), nałożył ogólny zakaz na kryptowaluty, który zakazał bankom i intuicjom finansowym zajmowania się czymkolwiek związanym z kryptowalutami. Odkąd zakaz został nałożony, rynek peer to peer w kraju nabrał tempa, ponieważ entuzjaści kryptowalut szukali sposobów na obejście zakazu.

Zakaz został jednak zniesiony na początku tego roku po tym, jak krajowy sąd najwyższy odrzucił decyzję RBI. Otworzyło to krajowi drogę do przyłączenia się do trendu kryptowalutowego i od tego czasu krajowa gospodarka kryptograficzna kwitnie.

Obecnie Indie i Chiny razem odpowiadają za 33% wolumenów handlu bitcoinami w sieci peer to peer (p2p), zgodnie z raportem firmy Arcane Research zajmującej się analizą kryptowalut i blockchain. Niedawno Indie wyprzedziły Chiny.

Kilka czynników za tym stoi

Odkąd zakaz został zniesiony, wolumeny handlu bitcoinami wzrosły o ponad 87%, co oznacza, że ​​Indie są jednym z powstających hot spotów kryptowalut. Przyczyn tego monumentalnego wzrostu może być kilka, a jedną z podstawowych przyczyn każdego kraju trzeciego świata jest inflacja.

Indie odnotowują wysoką stopę inflacji na poziomie 7,6%, a rupie indyjskie (INR) stale tracą na wartości w stosunku do dolara, mimo że ten ostatni sam się osłabia.

Może to być połączone z faktem, że naród jest gospodarką o ogromnych przekazach pieniężnych, z przekazami pieniężnymi o wartości 83 miliardów dolarów wysłanymi w 2019 roku, co stanowi 2,9% jego PKB, czyli blisko 3 biliony dolarów. Niektóre z tych transakcji można przetwarzać za pomocą bitcoinów, aby proces był tańszy i szybszy.

Naród przeszedł również demonetyzację w 2016 roku, co spowodowało długie kolejki w bankomatach, ponieważ banknoty o wysokiej wartości były wypłacane w dużych kwotach. Ten scenariusz mógł również uczynić kryptowaluty atrakcyjną alternatywą.

W krajach rozwijających się, takich jak Indie, wiele z nich nie ma kont bankowych; Bitcoin otwiera dostęp do globalnej gospodarki cyfrowej, wprowadzając Indie na scenę

Ponadto kraj ten jest również światowym centrum outsourcingu kodowania, a zatem ma już świetne podstawy, jeśli chodzi o wykorzystanie innowacji technologicznych, takich jak kryptowaluty i łańcuch bloków.

Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do wzrostu krajowej gospodarki bitcoin i nie jest to zaskakujące. Większość krajów trzeciego świata odnotowała duży popyt na kryptowaluty, a Bitcoin jest najpopularniejszym spośród wszystkich.