Ten trend historyczny jest ustawiony na odtwarzanie w tym obecnym cyklu byka: Bitcoin (BTC) vs ETH, XRP, LINK, BNB


Z powierzchni ziemi, pierwsza i największa krypto waluta, Bitcoin (BTC) ostatnie akcje cenowe były imponujące. Od najniższych poziomów 11.200 dolarów, Crypto Bank złamał różne poziomy oporu, aby osiągnąć bardzo pożądany poziom 13.000 dolarów. Co więcej, 31 października, w dwunastą rocznicę powstania Whitepaper, BTC przekroczyła poziom 14 000 dolarów, ale rajd trwał krótko. W ciągu 7 dni, Bitcoin wzrósł o 6,16%.

Tego samego nie można powiedzieć o alternatywnych krypto-walutach, inaczej zwanych Altcoins, które były rozpatrywane uderzające ciosy w ciągu tygodnia. Na 7 dni, Ethereum (ETH) jest w dół o 4,34%, jako drugi co do wielkości krypto-asset walczy o odzyskanie 400 dolarów jako wsparcie. Ripple (XRP), Chainlink (LINK) i Binance Coin (BNB) spadły odpowiednio o 5,32%, 7,47% i 6,49%.

Analitycy i inwestorzy, którzy zwrócili uwagę na ten obecny cykl byka zauważyli, że historyczny trend może się powtórzyć w oparciu o akcję cenową Bitcoin i Altcoinów.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Bitcoin jest obecnie notowany na 13.828 dolarów. Od 13 września, kiedy to dominacja BTC zanotowała 56% spadek, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy indeks nie utrzymał się na podobnym poziomie i wzrósł o prawie 7,4%. Indeks dominacji Bitcoinów wynosi obecnie 63,6%.

Bitcoin (BTC) vs ETH, XRP, LINK, BNB

Rok był dość niezwykły dla większości Altcoinów, jak widać w ich dotychczasowych powroty z roku na rok (YTD) nawet przewyższając Bitcoin. Ostatni raport podkreślił YTD zwrotów Cardano (ADA) jako 224%, Ether (ETH) 217%, Monero (XMR) 182%, Binance (BNB) 123% podczas gdy Bitcoin YTD wynosi 83%. Chainlink prześcignął każdą inną kryptokur walutę, osiągając ponad 600% zwrotu od początku roku.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Jednak na podstawie porównania z wszechczasowymi wyżami wskazują, że Bitcoin pozostaje kryptokurrency najmniejszy w porównaniu z jego historycznymi wszechczasowymi wyżami, które wynoszą około 36% w porównaniu z jego szczytem w 2017 r., wynoszącym 20.000 dolarów. Chainlink (LINK) spadł o 41%, ETH o 73%, a Cardano (ADA) o 92%.

Najgorsze wyniki z głównych walut kryptograficznych, zwłaszcza w pierwszej dziesiątce, to Ripple (XRP) i Bitcoin Cash (BCH), które spadły o 94% w stosunku do swoich rekordów wszech czasów. Wśród głównych walut kryptokurwalut, Binance Coin, Bitcoin i Chainlink są najbliżej ich wszech czasów wysokich cen.

Ten historyczny trend jest ustawiony na odtwarzanie w tym obecnym cyklu byka

Analitycy i handlowcy zauważyli trend, który zazwyczaj rozgrywa się w większości cykli byka, co jest również potwierdzone historycznie – podczas cykli byka, Bitcoin był zawsze pierwszym, który doświadczył szybkiego trendu wzrostowego. Następnie, Altcoins podążał za tym trendem głównie po osiągnięciu przez BTC nowych wyżów lub ATH, w zależności od przypadku.

Inwestorzy wierzą, że istnieje prawdopodobieństwo, że ten historyczny trend zostanie zastąpiony w obecnym cyklu cenowym, nie spodziewając się ożywienia Altcoinów aż do 2021 roku, kiedy to BTC może się ustabilizować i uzupełnić swój rajd. W chwili obecnej, dominacja rynku Bitcoinów na poziomie 63,6% ogranicza wolumen Altcoinów.

Ostatnio, naukowcy z firmy analitycznej Santiment zauważyli wzrost wolumenu i dominację Bitcoinów jako LINK, ETH i Binance Coin (BNB). Zostało to stwierdzone:

„Dominacja #Bitcoin nadal się ujawnia, szczególnie poprzez wolumen handlu. Porównując inne górne łańcuchy blokowe w ciągu ostatniego dnia, należy zauważyć spadek wolumenu handlu $ETH, $XRP, $LINK i $BNB, podczas gdy poziomy BTC pozostały wysokie“.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)